Instagramdan Para Kazanma Yolları

Instagramdan Para Kazanma Yolları

Sosyal medyadan en çok para kazandıran uygulama instagramdır. Çünkü anlık, günlük görseller paylaşılarak insanların dikkatini çekmektedirler. İnsanlar görsel algılara daha düşkün ve daha ayıt edicidirler. İnstagramı bu alandan başarılı yapan bir diğer seçenekte sayfaya yüklenilen 15 saniyelik video sayesinde iyi pazarlama fırsatı sunarlar. İnstagram üzerinden para kazanmanın çeşitli yolları;

  • İnstagramdan ürün satışı yaparak para kazanmak: Kendi ürettiğiniz ürünleri bu sosyal medya uygulamasından rahatlıkla satabilirsiniz. Bunun için öncelikle el becerinize güveniyorsanız ve tasarım yapabiliyorsanız işiniz oldukça kolay olacaktır. Birçok ev hanımı instagram üzerinden ördükleri yelek, hırka, şapka, oyuncak, makrome ürünleri, dekoratif örgü ürünlerinin satışını yaparlar.
  • El yapımı mesleği olan kişilerde bu şekilde instagram üzerinden paylaşım yaparak ürettikleri ürünlerin hem reklamını yaparlar hem de satışını gerçekleştirirler. Ayakkabı, çanta, elbise tarzı el marifeti ile ürün üreten kullanıcıların hepsi bu uygulama sayesinde para kazanır.
  • Satış ortaklığı yaparak para kazanmak: Affiliate Marketing olarak bilinen bu yöntem internet çağından öncede bilinen bir para kazanma seçeneğidir. Özellikle kozmetik markalarının tercih ettiği bu yöntem var olan ürünlerin satışını sağlayarak komisyon kazanma yöntemidir. Geniş çevreye ulaşacağınızı düşünüyorsanız ve ben bu işi yaparım diyorsanız denemekte fayda var.
  • İnstagram üzerinden hizmet satışı yaparak para kazanabilirsiniz: Hizmet sektöründe çalışıyorsanız instagram sizin için büyük bir fırsattır. Web tasarımı yapıyorsanız, kuaförseniz, makyaj artisti iseniz ve hali hazır bir şekilde bu işi ofisinizde ya da evde yapıyorsanız, instagram üzerinden çok iyi tasarlanmış reklamlarla duyurmanız iş hacminizi büyütecektir.
  • İnstagram üzerinden reklam alarak para kazanmak: Geniş bir kitleye hitap eden takipçi sayısına sahip olmalısınız. Farklı fikirlerle, projelerle, içerik üretimleri sayesinde takipçi sayınızı çok kısa sürede arttırabilirsiniz. Takipçi sayınızın yüksek olması ile birlikte reklam veren firmaların dikkatini çekecek ve sayfanızın aktifliğini, aldığı etkileşime bakarak size tanıtmanızı istediğiniz ürünler hakkında para teklifleri yapacaklardır.
  • Mekan ve ürün tanıtımı yaparak para kazanabilirsiniz: Eğer fotoğraf çekme yeteneğine sahipseniz ve bir ürünü dikkat çekecek şekilde görsel olarak tanıtacağınıza inanıyorsanız bu iş tam size göre. Gittiğiniz mekanın güzel fotoğraflarını seçerek bunları sayfanızda paylaşıp insanlara menüleri, içecekleri, yiyecekleri, mekanda çalışan insanların tavırları, mekanın ulaşımı, mekanın ambiyansı konusundan fikirler verebilirsiniz. Böylelikle takipçi sayınız artacak ve reklam almaya başlayacaksınız.
  • Ürün tanıtımı yaparken, ürünün beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz konusunda açıklayıcı anlatımlar yapmalısınız. Ürünün fiyatı konusunda bilgi vermelisiniz. Etkisini ne kadar sürede gösterdiği konusunu atlamamalısınız. Ürünü samimiyetle tanıtmalısınız böylelikle insanların güvenini kazanırsınız ve takipçi sayınız gün geçtikçe artmaya başlar.